Katherine, z. s.

vzdělávání a sociální činnost

Etiketa s rockerem

Catherine Strong: Rocker je symbolem obrácení a změny k lepšímu

„Život rockového muzikanta bývá hodně divoký. Čím vice fanynek, tím větší záruka, že následující den nebude stejný nebo podobný. Hlavní hrdina Nick se nebrání ničemu. Je to pohledný muzikant, který je zvyklý na obdiv žen jakéhokoliv věku. Rád experimentuje a zaplétá se i do drog. Vše mu prochází do té doby, než potká Janu – koučku v oblasti mezilidských vztahů." Tak zní anotace nové elektronické knihy Etiketa s rockerem, jejíž autorkou je Catherine Strong, která je zároveň členkou týmu stejnojmenného projektu.

Co je to projekt Etiketa s rockerem a jak vznikl?

Je to dlouhodobý projekt na podporu dobrého chování. Původně byl určen pro dospívající děti na základních a středních školách, kterým jsme chtěli zábavnou formou předat pravidla společenského chování, ale na základě pozitivního ohlasu mezi učiteli a dalšími dospělými se projekt rozšířil pro širokou veřejnost. Natočili jsme CD, ale nezůstalo jen u hudby. Vznikla i kniha. A v současné době je velká poptávka po živém vystoupení.

Jakou formu má CD?

CD obsahuje rockové songy s texty na podporu dobrého chování. Je to netradiční pomocník ke zdokonalení vystupování. O album projevil zájem Supraphone. Nabízí se v digitální podobě ke stažení na www.supraphonline.cz. Pro zahraniční fanoušky, například z Německa, Francie, Ameriky, Ruska či Japonska, se songy prodávají i na dalších hudebních serverech.

O čem je nová kniha?

Obsahuje příběh Nicka – rockového muzikanta. Je to příběh o hledání lásky a urovnávání vztahů. Na střídačku vždy vypráví Nick a poradkyně Jana, mnohé situace jsou podány z mužského i ženského pohledu. Jiskří to mezi nimi, každý z nich svádí svůj vnitřní boj, ale konzervativní Jana má jasně daný žebříček hodnot, z něhož nehodlá slevit, čímž nakonec rockerovi skutečně pomůže.

Co bylo inspirací k napsání knihy?

Inspirací byl samotný projekt Etiketa s rockerem. Námět byl čerpán z pravdivých příběhů třech rockerů, z nichž jsme vytvořili modelový příklad muzikanta, jehož hlavním smyslem života je divoké užívání si. Zapomíná na to, co je v životě skutečně důležité. Přesto se v něm hne svědomí a začne o svém chování uvažovat jinak.

Kniha vznikla na základě vysoké poptávky obchodních partnerů, které myšlenka zaujala. Projekt zaujal například i redaktory celorepublikového časopisu Kereka, který je dotovaný Ministerstvem kultury.

Pro koho je kniha určena?

Pro všechny, kteří mají rádi divoké příběhy, adrenalin a napětí. V závěru knihy nechybí ani poučení. Hlavní hrdina se v určitém okamžiku zamýšlí nad smyslem života a bilancuje.

Kde je kniha ke stažení?

Na webových stránkách www.vychovneprogramy.cz najdete seznam všech knižních e-shopů, kde je kniha k dostání, například Martinus, Flexibooks či Ráj knih. Knihu najdete i ve slovenských e-shopech. Uvažujeme i o audio podobě knihy.

Jaké máte další plány?

V zimním období vyjde i časopis Etiketa s rockerem. Firmám nabízíme možnost spoluúčasti na celorepublikovém projektu na podporu dobrého chování. Mohou nás podpořit jak při živém vystoupení, tak při vydavatelské činnosti – knihy, časopisy, CD. Spolupracující firmy jsme schopni zviditelnit po celé republice. Mohou nás kontaktovat na www.vychovneprogramy.cz.

 

cd

 

 

PREZENTACE CHYSTANÉHO PROGRAMU PRO VEŘEJNOST ZDE: 

rocker

CD:

STAHUJTE ZDE:

3 songy, 1 melodii

v rockovém stylu.

Uslyšíte:

jak se prezentovat, vcházet do místnosti,

jak cestovat vlakem,

kdo zdraví a kdo se první představuje, atd...

kniha

Podrobná anotace e knihy:

ZDE mužete stahovat e knihu.

Život rockového muzikanta bývá hodně divoký. Čím vice fanynek, tím větší záruka, že následující den nebude stejný nebo podobný. Hlavní hrdina Nick se nebrání ničemu. Je to pohledný muzikant, který je zvyklý na obdiv žen jakéhokoliv věku. Rád experimentuje a zaplétá se i do drog. Vše mu prochází do té doby, než potkal Janu – koučku v oblasti mezilidských vztahů.

Sklouzne vztah s klientem z profesionální roviny do osobní úrovně? Dokáže si Jana zachovat odstup? Podaří se urovnat rockerův žebříček životních hodnot? Příběh o hledání lásky a urovnávání vztahů možná přinese nečekané rozuzlení.